- Model: TCCT35150-100W
- Weight: 0.07kg
- Dimensions: 230.00mm x 115.00mm x 25.00mm
- SKU: TCCT35150-100W
- UPC: 6009515898687
R 30.04
Ex VAT: R 26.12
Nylon Cable Ties - 3.5mm x 150mm White
Qty: 100 Pieces
Features
- Made from high-quality Nylon PA66.
- Durable self-locking head design for fast and secure installation.
- High tensile strength to hold bundles firmly.
- High UV resistance
- Resistant to abrasion, chemicals, and weathering.
- Operating temperature range: -40°C to +85°C.
- Flame rating: UL94V-2.
Features
- High UV resistance
- Flame rating: UL94V-2.
Download the Specification sheet:
View the Specification sheet:
Download the Leaflet:
View the Leaflet:
Specifications
| Width x Length | 3.5mm x 150mm |